"ДТЕК Енерго" активно залучає до роботи в своїх шахтах вимушених переселенців з інших регіонів, а також жінок замість мобілізованих працівників, передає Енергореформа.
Про це повідомив гендиректор компанії Ільдар Салєєв.
"Зараз майже кожен четвертий шахтар "ДТЕК Енерго" змінив вугільні лави на лави ЗСУ. Нині вони несуть службу, захищаючи Україну. Але потреба в вугіллі нікуди не зникла. Тому замість працівників, які пішли на захист країни, ми активно залучаємо переселенців, змушених виїхати з рідних міст через війну", – написав він у своїй колонці для агентства "Інтерфакс-Україна" 6 грудня.
За його словами, залучено вже понад три тисячі осіб, які переїхали з охоплених війною населених пунктів.
Салєєв уточнив, що більшість з них не мали шахтарської спеціальності та пройшли перенавчання на виробництві.
"Серед нових працівників чимало молодих людей, які знайшли своє перше робоче місце саме на українських шахтах, та шахтарів-ветеранів 45+, що до цього вже перебували на заслуженому відпочинку", – описав ситуацію гендиректор "ДТЕК Енерго".
Як він окремо вказав, у шахтах на допоміжних роботах, що не передбачають фізичного навантаження, також почали працювати жінки.
"В умовах нинішньої російсько-української війни, щоб підтримати шахти та замінити чоловіків, які пішли на фронт, наші жінки зголосилися спуститись під землю", – зазначив Салєєв.
"Як і в часи Другої світової війни, жінки знов посилюють виробництво та надихають тримати удар", – підкреслив він.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.