Ситуація з платежами за електроенергію почала змінюватися, особливо в деокупованих областях, передає Енергореформа.
Про це повідомив виконавчий директор енергохолдингу ДТЕК Дмитро Сахарук.
"Ми бачимо, що динаміка платежів за електроенергію змінюється, насамперед у тих областях, де не йдуть бойові дії. Доходить до 90% від нарахувань, які зараз є", – зазначив Сахарук в коментарі Енергореформі.
При цьому він звернув увагу, що нарахування під час війни знизилися відповідно до падіння споживання – в середньому по країні приблизно на 30%.
"Якщо взяти рахунки вже від зниженого споживання, то наприклад, на заході України, в центрі чи в окремих областях на півдні рівень платежів доходить 90% від нарахованого. 35-40% – Запорізька та Херсонська області. Харківська область краще, в основному там, де більше немає бойових дій", – описав ситуацію топ-менеджер ДТЕК.
Водночас Сахарук припустив, що до припинення війни споживання електроенергії в країні суттєво не зросте, здебільшого через зупинку великих промислових підприємств.
"Більша проблема не в платежах, а в зменшенні споживання. Але без припинення бойових дій радикальної зміни тут не буде", – зазначив виконавчий директор ДТЕК, додавши що "трохи збільшується рівень споживання в Київській, Чернігівській, Сумській, Харківській областях, там, де відбулася деокупація".
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.