У січні-лютому 2025 року ДТЕК Енерго спрямувало майже 720 млн грн на ремонти та відновлення теплоелектростанцій, пошкоджених внаслідок обстрілів РФ, передає Енергореформа.
Про це повідомив енергохолдинг ДТЕК.
"Українські енергетики завершують вже третій воєнний опалювальний сезон. Завдяки ретельній підготовці та об’єднаним зусиллям на енергетичному фронті, ми змогли пройти цю зиму. Але роботи з відновлення потужностей тривають в режимі нон-стоп. І будуть тривати впродовж усього року, і згодом, бо роботи ще чимало. Робимо все можливе, щоб готуватися до літніх піків та до наступної зими", – зазначив Олександр Фоменко.
У ДТЕК нагадали, що станом на літо 2024 року було пошкоджено або зруйновано 90% теплової генерації компанії, а всього минулоріч росія здійснила 13 масованих атак на українську енергетику, завдавши серйозного удару і по ТЕС ДТЕК Енерго.
Загалом з початку повномасштабного вторгнення ТЕС компанії були атаковані ворогом 205 разів. Від атак було поранено 56 енергетиків станцій, 4 загинуло.
Як повідомляла Енергореформа, у 2024 році ДТЕК Енерго інвестував 3,6 млрд грн у відновлення ТЕС та 7,5 млрд у видобуток вугілля.
Джерело: https://dtek.com/
Фото ДТЕК
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.