Компанія "ДТЕК Київські регіональні електромережі" розробила програмний продукт, який сприятиме забезпеченню максимально рівномірного відключення споживачів від електропостачання у разі необхідності застосування графіків відключень, передає Енергореформа.
Про це повідомив генеральний директор Віталій Шайда.
"Розроблений нами певний програмний продукт підказує диспетчеру, що і коли включати чи виключати, та унеможливлює його помилку. Минулого року ми зрозуміли, що диспетчеру досить важко керувати тими графіками і лімітами, щоб максимально забезпечити соціальну справедливість. Програму ми протестували і будемо використовуввати, якщо будуть застосовуватися графіки відключень", – сказав Шайда на брифінгу в Києві 18 жовтня.
При цьому він пояснив, що компанія зробила все можливе на цей час, аби зменшити кількість споживачів, підключених до обєктів критичної інфраструктури, в результаті чого до них не застосовувалися графіки відключень.
"Ми зменшиди кількість таких споживачів удвічі, але все одно в нуль не вийдемо з технічних причин. Це питання вирішиться з часом, в тому числі з розбудовою у Київській області Smart Grid", – зазначив СЕО ДТЕК КРЕМ.
Разом з тим він вказав, що враховуючи існування багатьох викликів на цю зиму, пов'язаних з терором росіян, компанія розробила низку нестандартних заходsв для мінімізації наслідків можвих обстрілів енергосистеми.
"Ми переформатували наші бригади, закріпили за ними певні населені пункти, вони там перебувають. Якщо стається аварія, ми швидше виїжджаємо і реагуємо. Також на 25% порівняно з минулим роком збільшили резервний аварійний запас, щоб у разі пошкоджень мали під рукою необхідне обладнання. Крім того, фізично захистили силове обладнання, трансформаторні ПС і про всяк випадок розробили графіки відключень", – описав ситуацію Шайда.
Водночас він закликав споживачів до індивідуальної відповідальності при споживанні е/е.
"Для мінімізації відключень потрібно зменшувати рівень навантаження на енергосистему, а значить, встановити багатозонні лічильники, що дозволить не тільки менше платити, а й рівномірно споживати е/е, замінити лампочки на світлодіодні, застосувати енергоефективну техніку, не користуватися кількома видами енергоємної технікою одночасно", – порадив глава ДТЕК КРЕМ.
Також він звернув увагу, що у разі необхідності отримати ту чи іншу інформацію, варто спочатку звертатися у чат-бот компанії, на сайт, а вже потім дзвонити у Кол-центр. За його словами, попри те, що він забезпечує відповіді на всі дзвінки споживачів, багато інформації вже є в інших доступних джерелах компанії.
Як повідомляла Енергореформа, "ДТЕК Мережі" в кінці липня презентувала концепцію розвитку "розумних мереж" (Smart Grid) на прикладі Київської області, яка може стати базовою для модернізації мереж у всіх областях України. Десятирічний план "ДТЕК Мережі" передбачає повне оновлення електричної інфраструктури Київської області з інвестиціями в EUR2,4 млрд і трирічний пілотний проєкт в енерговузлі Ірпінь-Буча-Бородянка вартістю EUR145 млн.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.