Компанія "ДТЕК Енерго" імпортувала з Польщі 40 тис. тонн вугілля для проходження опалювального сезону із запланованих до поставки 210 тис. тонн, передає Енергореформа.
Про це повідомив генеральний директор Ільдар Салєєв.
"З кінця вересня вже доставили на наші теплоелектростанції 625 додаткових вагонів з паливом. А це не багато не мало – понад 38 тисяч тонн вугілля для українських ТЕС взимку", – написав він на своїй сторінці у Facebook.
За його словами, в компанії роблять все, щоб забезпечити ТЕС необхідним паливом.
При цьому Салєєв зазначив, що українське вугілля – це пріоритет №1 для компанії, але додатково вона імпортує вугілля з-за кордону, щоб "в умовах обстрілів ворога бути готовими підстрахувати колег у разі необхідності".
Як повідомляла Енергореформа, наприкінці вересня ДТЕК поставив на одну зі своїх теплоелектростанцій перші 70 вагонів вугілля з Польщі загальним обсягом 4,2 тис. тонн із законтрактованих для імпорту на опалювальний сезон 210 тис. тонн.
Інвестиції енергохолдингу ДТЕК у видобуток вугілля до кінця року заплановані на рівні 7,4 млрд грн, що майже вдвічі вище за показник минулого року – 3,8 млрд грн, повідомив гендиректор ДТЕК Максим Тімченко в середині жовтня.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.