"ДТЕК Енерго" вклало 2,9 млрд грн власних коштів в українські шахти з початку 2025 року, передає Енергореформа.
Про це компанія повідомила в релізі 4 липня.
"Вкладені кошти дозволяють підтримувати необхідні для роботи теплової генерації запаси палива, а також продовжувати посилено готуватися до зими", – зазначили в операційному холдингу.
З початку нинішнього року шахтарі "ДТЕК Енерго" ввели в роботу сім нових вугільних лав.
"Ми підтримуємо високий рівень інвестицій у наші вуглевидобувні підприємства, щоб забезпечити ритмічну роботу шахт та видобуток вугілля. Бо маємо бути певні, що генеруючі потужності забезпечені паливом для покриття літніх піків споживання електроенергії та майбутнього опалювального сезону", – наголосив генеральний директор "ДТЕК Енерго" Олександр Фоменко.
Загалом з початку повномасштабного вторгнення інвестиції компанії в український вуглевидобуток склали понад 21,4 млрд грн – кошти були спрямовані на проведення та ремонт капітальних гірничих виробок, комплектацію вугільних лав, оснащення шахт прохідницьким устаткуванням, підземний шахтний транспорт та проєкти підтримки виробничих потужностей.
"ДТЕК Енерго" забезпечує замкнений цикл виробництва електроенергії з вугілля. Встановлена потужність компанії в тепловій генерації станом на січень 2022 року становила 13,3 ГВт. У вуглевидобутку створено повний виробничий цикл: видобуток і збагачення вугілля, машинобудування та сервісне обслуговування шахтного обладнання.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.