За останню добу сталося аварійне відключення трансформатора на ПС 220 кВ оператора системи передачі (ОСП) у Львівській області та його повітряної лінії 750 кВ в Миколаївській області, також без електрики через обстріли залишилися дві вугільні шахти у Донецькій області, передає Енергореформа.
Про це повідомило Міністерство енергетики.
Згідно з його повідомленням у Телеграм-каналі 22 липня, у випадку з відключенням обладнання ОСП споживачі, зокрема, були переведені на резервні джерела, повітряна лінія виведена в ремонт.
Працівники знеструмлених шахт певний час були заблоковані, але пізніше шахтарів успішно вивели на поверхню, описало ситуацію Міненерго. Там зазначили, що енергетики працюють над відновленням електропостачання.
Уже звично залишається без світла через обстріли частина споживачів у прифронтових та прикордонних областях – Дніпропетровській, Запорізькій, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській. Крім того, без світла залишилася частина споживачів у Дніпропетровській, Одеській та Сумській областях через технологічні порушення.
Разом з тмм енергетикам вдалося заживити ще понад 800 споживачів Херсона, які були відключені через підтоплення внаслідок підриву росіянами дамби Каховської ГЕС, тож кількість знеструмлених із моменту підриву 6 червня споживачів у Херсоні знизилася до 12 тис. (після затоплення повідомлялося про 15 тис. знеструмлених споживачів у Херсоні – ЕР).
У цілому Міненерго вказує, що електроенергії, яку виробляють українські електростанції, повністю достатньо для покриття потреб споживачів, а дефіциту немає.
Що стосується ЗАЕС, то там спостерігається подальше незначне зниження рівня води у ставку-охолоджувачі, який наразі становить 16,38 м, що на 1 см менше вчорашнього показника.
У цілому за 1,5 місяці після підриву Каховської рівень води у ставку знизився на 28 см – одразу після підриву фіксували рівень 16,66 м.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.