Група компаній "Еко-Оптіма" наступного року має завершити будівництво Сокальської ВЕС 40 МВт та почати проєкт ВЕС Белз 100 МВт на прикордонні з Польщею, передає Енергореформа.
Про це повідомив її засновник Зіновій Козицький.
"На початок наступного року ми виходимо на завершальний етап у будівництві Сокальської ВЕС 40 МВт і, сподіваюся, добудуємо ГЕС потужністю 1 МВт. На 2026 рік заплановано також проєкт ВЕС Белз потужністю 100 МВт. Це прикордоння з Польщею, і там сприятливий вітер. Наразі ведемо переговори з кількома українськими банками та ЄБРР щодо залучення фінансування, проте кінцевого рішення ще не маємо", – сказав Козицький в інтерв’ю агентству "Інтерфакс-Україна".
Крім того, у планах компанії – ще дві ВЕС потужністю 62 і 80 МВт.
Він також зазначив, що компанія цього року розпочала будівництво установки зберігання енергії 44 МВт та 130 МВт*год ємності та паралельно запланувала будівництво СЕС потужністю 20 МВт, оскільки, за його словами, " вітер і сонце добре працюють в комплексі".
За його підрахунками, на будівництво 240 МВт вітру, 44 МВт energy storage, 20 МВт сонячної енергії потрібно приблизно EUR370 млн.
Козицький уточнив, що зараз компанія має приблизно 246 МВт генерації: 93 МВт вітру (включаючи Сколівську ВЕС 59 МВт – ЕР), 128 МВт сонця, 25,5 МВт газопоршневої генерації, 4 ТЕЦ. Крім того, компанія будує майже 1 МВт малої ГЕС, підтримку на яку вона отримала на "зеленому" аукціоні.
У повному обсязі інтерв’ю з Зіновієм Козицьким опубліковане на сайтах "Інтерфакс-Україна" https://interfax.com.ua/news/interview/1125948.html на Енергореформи https://reform.energy/
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.