Кабінет Міністрів погодив кандидатури Віталія Зубрія та Руслана Стрільця на посади членів Наглядової ради ТОВ "Оператор газотранспортної системи України" як представників держави, передає Енергореформа.
Про це повідомило товариство у своєму Facebook.
Згідно з повідомленням, таке рішення прийняте урядом 25 червня.
7 січня 2025 року Зубрія було звільнено з посади заступника голови Державної служби фінансового моніторингу України за власним бажанням.
4 вересня 2024 року Верховна Рада підтримала подання Стрільця про звільнення з посади міністра захисту довкілля та природних ресурсів України.
Згідно зі статутом ОГТСУ, наглядова рада складається з трьох незалежних членів та двох представників держави.
Як повідомляла Енергореформа, наглядова рада ОГТСУ була сформована у жовтні 2023 року.
Згідно з інформацією на сайті компанії, ії незалежними членами стали Девід Чарльз Девіс (Велика Британія, невиконавчий директор, голова комітету з аудиту "Петрофак Лімітед", член НР та комітету з аудиту Wienerberger AG, Австрія), Ян Чадам (Польща, доцент економічного факультету Університету Марїї Кюрі-Склодовської, член НР Люблінській аеропорт С.А та раніше член НР "Магістральні Газопроводи України") та Сергій Коновець (Україна, фінансовий директор Торвелл Холдинг Лімітед та раніше член НР АТ "Укрексімбанк").
Також до складу НР представницею держави розпорядженням уряду було погоджено на той час заступницю міністра енергетики України Світлану Гринчук, яка після відставки Руслана Стрільця очолила Міндовкілля.
У квітні аудиторська компанія AC Crowe Ukraine рекомендувала призначити двох членів наглядової ради ОГТСУ з боку держави за результатами оцінювання її діяльності за 2024 рік.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.