Енергетики очікують покращення ситуації з електропостачанням з кінця липня – член НР "Укренерго"

03.07.2024 16:50
електроенергія
Ситуація з електропостачанням може покращитись у 20-х числах липня завдяки виведенню з ремонту частини генеруючого обладнання, а також прогнозованого зниження температури повітря, що, відповідно, зменшить рівень енергоспоживання, передає Енергореформа.

Таку думку висловив член наглядової ради НЕК "Укренерго" Юрій Бойко.
"Ми очікуємо наприкінці липня покращення ситуації, тому що є низка позитивних очікувань щодо виходу з ремонтів енергетичного обладнання, яке виробляє електроенергію. Також традиційно для нашого кліматичного регіону очікується зниження температури. Ці два фактори повинні сприяти пом'якшенню ситуації в енергосистемі в цілому", – сказав він в ефірі "Суспільного"3 липня.
За його словами, дефіцит електроенергії, найімовірніше, збережеться, проте буде суттєво нижчим від того рівня, який існує нині.

Крім того, як пояснив Бойко, можливості сусідніх європейських держав щодо імпорту в Україну електроенергії наразі обмежені через аналогічне зростання внутрішнього споживання в спеку.
"Не щодня ми імпортуємо максимальний обсяг електроенергії. Останніми днями цей обсяг знизився. Але "Укренерго" підбирає до цього максимального рівня шляхом залучення аварійної допомоги від наших сусідів, активуючи відповідні запити", – зазначив він.
Водночас Бойко уточнив, що імпорт є гарантованим перетіканням електричної енергії, а аварійна допомога, яку просить НЕК у суміжних системних операторів, надається лише за наявності можливості.
"У наших сусідів – схожа погода, схожа температура, схоже підвищення навантаження в енергосистемі. Тому не завжди вони можуть дати нам таку допомогу", – пояснив член НР компанії.
Як повідомляла Енергореформа, останніми днями графіки погодинних відключень споживачів в Україні застосовують цілодобово з 0:00 до 24:00.

Читайте також

Кабмін запускає довгострокові контракти на ринку е/е для бізнесу – Свириденко

Кабінет міністрів України прийняв рішення про запуск довгострокових контрактів на ринку електроенергії, завдяки чому український бізнес зможе заздалегідь фіксувати ціну на неї на квартал, півроку або рік, передає Енергореформа.

Удар РФ по енергооб’єкту ДТЕК на Дніпропетровщині залишив без світла майже 20 тис. родин

РФ вдарила по енергетичному об’єкту в Дніпропетровській області, внаслідок чого без світла залишилися споживачі в 139 населених пунктах, передає Енергореформа.

ЕС та Міненерго України на URC-2026 закликатимуть про EUR650 млн внесків до Фонду підтримки енергетики

Енергосектор України потребує міжнародної допомоги, у зв'язку з чим Фонд підтримки енергетики та Міністерство енергетики на URC-2026 у Гданську підніматимуть питання про надання EUR650 млн внесків для забезпечення енергтичної стікості, передає Енергореформа.

Авторизация



Создать аккаунт


Авторизация

Возникла ошибка авторизации!
Извините, возникла ошибка авторизации. Пожалуйста, попробуйте еще раз (в окне социальной сети вам необходимо подтвердить авторизацию), или попробуйте авторизоваться через другую социальную сеть.

Пожалуйста проверьте свою почту
и перейдите по ссылке,
чтобы завершить свою регистрацию
на сайте.

Комментарий отправлен на модерацию