"Ми очікуємо наприкінці липня покращення ситуації, тому що є низка позитивних очікувань щодо виходу з ремонтів енергетичного обладнання, яке виробляє електроенергію. Також традиційно для нашого кліматичного регіону очікується зниження температури. Ці два фактори повинні сприяти пом'якшенню ситуації в енергосистемі в цілому", – сказав він в ефірі "Суспільного"3 липня.За його словами, дефіцит електроенергії, найімовірніше, збережеться, проте буде суттєво нижчим від того рівня, який існує нині.
"Не щодня ми імпортуємо максимальний обсяг електроенергії. Останніми днями цей обсяг знизився. Але "Укренерго" підбирає до цього максимального рівня шляхом залучення аварійної допомоги від наших сусідів, активуючи відповідні запити", – зазначив він.Водночас Бойко уточнив, що імпорт є гарантованим перетіканням електричної енергії, а аварійна допомога, яку просить НЕК у суміжних системних операторів, надається лише за наявності можливості.
"У наших сусідів – схожа погода, схожа температура, схоже підвищення навантаження в енергосистемі. Тому не завжди вони можуть дати нам таку допомогу", – пояснив член НР компанії.Як повідомляла Енергореформа, останніми днями графіки погодинних відключень споживачів в Україні застосовують цілодобово з 0:00 до 24:00.
Кабінет міністрів України прийняв рішення про запуск довгострокових контрактів на ринку електроенергії, завдяки чому український бізнес зможе заздалегідь фіксувати ціну на неї на квартал, півроку або рік, передає Енергореформа.
РФ вдарила по енергетичному об’єкту в Дніпропетровській області, внаслідок чого без світла залишилися споживачі в 139 населених пунктах, передає Енергореформа.
Енергосектор України потребує міжнародної допомоги, у зв'язку з чим Фонд підтримки енергетики та Міністерство енергетики на URC-2026 у Гданську підніматимуть питання про надання EUR650 млн внесків для забезпечення енергтичної стікості, передає Енергореформа.