Енергетики заживили майже всіх споживачів у Сумській області, що вимикалися після удару російських агресорів по високовольтній підстанції, передає Енергореформа.
Про це повідомило Міністерство енергетики.
Водночас, згідно з його щоденним оновленням в Телеграм-каналі 7 травня, були також відключення побутових споживачів внаслідок іншого удару учора – по підстанції "Сумиобленерго", що призвело до відключення повітряної лінії та шістьох інших підстанцій.
"Наразі у Сумській області без світла 5,4 тис. абонентів – в основному ті, що довготривало відключені через попередні обстріли", – уточнило Міненерго.
Через негоду залишаються знеструмленими 54 населених пункти в Україні, з яких 42 – у Чернігівській області.
Через мережеві обмеження, введені після березневих атак росіян, продовжують застосовуватися графіки відключень у Харківській області та для промисловості – у Кривому Розі. В інших регіонах – без обмежень.
Крім того, у Кривому Розі були знеструмлення промисловості через відключення обладнання підстанції одного з підприємств внаслідок загоряння сухої трави.
На території іншого підприємства з технологічних причин короткостроково вимикалась повітряна лінія, частково знеструмлювалася підстанція, що також призвело до відключення місцевої промисловості, а також порушення технологічних процесів.
У Донецькій області на одній із шахт сталося порушення в роботі вентиляційного обладнання. На поверхню було виведено 49 працівників. Упродовж години вентиляцію включили в роботу.
Як повідомляла Енергореформа, 6 травня уночі внаслідок ракетно-дронового удару РФ був пошкоджений об'єкт НЕК "Укренерго", одночасно без світла залишилися понад 400 тис. споживачів Сумської області.
Джерело: https://t.me/energyofukraine/2176
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.