НАЕК "Енергоатом" о 19:09 7 червня достроково вивів з планово-попереджувального ремонту та приєднав до мережі один з блоків АЕС 1000 МВт, передає Енергореформа.
Про це повідомила компанія.
Згідно з її повідомленням в Телеграм, це вже третій енергоблок-тисячник, на якому у цьому сезоні проведено планово-попереджувальний ремонт, зараз на ньому триває набір потужності.
"Енергоатом" зазначив, що завдяки злагодженості та високопрофесійності українських атомників всі необхідні роботи, зокрема, із вивантаження відпрацьованого ядерного палива та завантаженням свіжого, проведені якісно і завершилися на 10 днів раніше запланованого терміну.
"1000 МВт потужності, які ми сьогодні додали до мережі, значно підсилять нашу енергетичну систему й забезпечать надійне виробництво електроенергії для всіх споживачів", – наголосив глава НАЕК Петро Котін.
Як повідомляла Енергореформа, глава "Укренерго" Володимир Кудрицький анонсував вивід з ремонту чергового блоку АЕС у ніч з 7 на 8 червня, що, на його переконання, має на певний час покращити ситуацію з енергопостачанням.
Джерело: https://t.me/energoatom_ua/18140
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.