НАЕК "Енергоатом" вивів з ремонту та підключив до мережі другий атомний енергоблок, передає Енергореформа.
"27 травня 2024 року, о 15:05, до енергомережі підключили енергоблок Енергоатома потужністю 1000 МВт. Наразі триває набір його потужності", – йдеться у повідомленні компанії в Телеграм 28 травня.
Зазначається, що завдяки оперативним діям українських атомників планово-попереджувальний ремонт вдалося завершити на три дні раніше запланованого терміну.
Як повідомляла Енергореформа, Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) на своєму сайті 16 травня інформувало, що планові ремонтно-перевантажувальні роботи за графіком ведуться на двох із чотирьох енергоблоків Рівненської АЕС та одному енергоблоці Південноукраїнської АЕС.
За словами керівника НАЕК "Енергоатом" Петра Котіна, два енергоблоки будуть повернуті в роботу наприкінці травня, третій – у середині червня.
У неділю, 26 травня, вранці було підключено один із блоків.
Він додав, що решту всіх блоків планується поступово виводити в ремонти і повертати в роботу, щоб до жовтня всі вони були в енергосистемі.
Пізніше, під час години питань до уряду 24 травня, глава Міненерго Герман Галущенко запевнив, що до зими всі дев'ять доступних Україні енергоблоків АЕС будуть у роботі.
Джерело: https://t.me/energoatom_ua/17995
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.