НАЕК "Енергоатом" розробить нову програму захисту ядерних об’єктів України з метою підвищення їх обороноздатності, враховуючи досвід військової агресії Російської Федерації, передає Енергореформа.
Про це повідомив глава компанії Петро Котін.
"Зараз, звичайно, ми будемо формувати відповідну програму, заходи, щоб покращити фізичний захист об’єктів. Додати ППО, протитанковий захист", – сказав Котін в інтерв’ю агентству "Інтерфакс-Україна".
Він наголосив, що ядерні об’єкти під час військової агресії РФ піддалися безпрецедентній атаці, на яку існуючі механізми захисту не були розраховані.
"Це сталося вперше в історії, що така розвинена в ядерному відношенні країна піддалася такій агресії. Це акт ядерного тероризму, коли вони обстрілювали наші ядерні об’єкти. Такого ніколи не було і ніхто не розраховував на те, що це могло статися", – пояснив він.
Глава "Енергоатома" зазначив, що першочергові заходи будуть реалізовуватися власним коштом компанії, але у перспективі будуть розроблені урядові програми підсилення захисту не тільки ядерних, а й інших стратегічних об’єктів з урахуванням досвіду цієї війни.
"Зараз ми бачимо так, що першочергові програми здійснюватимемо за власні кошти, але далі будемо виходити на урядові програми. Це стосується не тільки ядерних об’єктів, а й інфраструктури України, будуть прийматися відповідні програми, щоб покращити їх обороноздатність", – пояснив Котін.
Як повідомляла Енергореформа, російські військові утримували зону відчуження, у тому числі майданчик ЧАЕС та саму станцію з 24 лютого по 31 березня.
Повністю інтерв'ю глави "Энергоатома" Петра Котіна буде оприлюднено на сайті агентства "Інтерфакс-Україна" та в "Енергореформі"
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.