НАЕК "Енергоатом" в рамках підготовки до осіннє-зимового періоду 2026/2027 виконує планово-попереджувальні ремонти на атомних станціях в середньому на чотири доби швидше, ніж передбачено, а в середині червня планує завершити половину з них, передає Енергореформа.
Про це повідомив тво голови правління компанії Павло Ковтонюк.
"Частину енергоблоків на Хмельницькій і Рівненській АЕС повернуто в роботу після ремонту, на інших – роботи тривають або розпочнуться згідно з графіком. Активна ремонтна кампанія також ведеться на Південноукраїнській АЕС. Важливо, що всі роботи виконуються з випередженням графіка: наразі планово-попереджувальні ремонти завершуються в середньому на чотири доби швидше, ніж передбачено", – сказав Ковтонюк у відео, розміщеному на сайті "Енергоатома".
За його словами, компанія наблизилися до середини виконання планово-попереджувальних та середніх ремонтів, а в червні ремонтна кампанія 2026 року досягне свого екватора.
Як зазначив очільник "Енергоатома", скорочувати терміни ремонтів без втрати якості й рівня безпеки дозволяють професіоналізм працівників компанії та ефективна організація робіт.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.