"У нас на сьогодні готується меморандум з EDF про співпрацю у питаннях розвитку атомної енергетики в Україні та світі. Там дуже багато питань відпрацьовується щодо поточної експлуатації блоків, модернізації обладнання, тренінгу персоналу, а також розвитку на перспективу атомних потужностей. Зараз ми свою версію меморандуму їм надали, вони розглядають", – сказав Котін у коментарі Енергореформі під час відвідування Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП).Він зазначив, що зустрічався з головою EDF Жан-Бернаром Леві на ядерній виставці в Парижі (листопад-грудень 2021 року – ЕР), де було домовлено про необхідність налагодити співпрацю.
"EDF є найбільшим у світі оператором атомних станцій. Якщо ми попереднього року виробили 86 млрд кВт-год, це максимальний результат за останні шість років, то вони 360 млрд кВт-год. Але ми другі з виробництва е/е в Європі, якщо не рахувати РФ", – зазначив голова "Енергоатому".При цьому він припустив, що співпраця з EDF згодом може поширюватися і на розвиток в Україні малих модульних реакторів.
"Зараз цим питанням займаються дуже багато компаній, всі великі організації, які мають експертизу в цьому напрямку. У когось концептуальні рішення на стадії узгодження з регулюючими органами, у багатьох ще на стадії концепції", – пояснив Котін, додавши, що "горизонт використання малих модульних реакторів становить ще 6-8 років".Важливі деталі:
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.