НАЕК "Енергоатом" та компанія Holtec International планують побудувати в Україні завод з виробництва контейнерів для відпрацьованого ядерного палива (ВЯП), які наразі виготовляються у США, передає Енергореформа.
Про це повідомило Міністерство енергетики.
Як зазначається у його релізі 8 листопада, про це йшлося під час зустрічі у Вашингтоні міністра енергетики України Германа Галущенка з президентом та виконавчим директором компанії Крісом Сінгхом.
"З такими професійними партнерами як Holtec International відродження української атомної енергетики є не просто нашою метою, а реальністю. Ми вдячні партнерам за віру у важливість ядерної енергії для сталого майбутнього й успіху України", – зазначив Галущенко, слова якого наведені у релізі.
За словами Кріса Сінгха, потенціал України у сфері ядерної енергетики є найкращим в регіоні, а Holtec була та залишається її надійним партнером.
У Міненерго звернули увагу, що співпраця Holtec International та "Енергоатома" уже має практичний результат – побудовано Централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП).
"До нього вже завантажено відпрацьоване ядерне паливо з українських АЕС", – зазначили в міністерстві.
"Енергоатом" своєю чергою у Телеграм-каналі уточнив, що ЦСВЯП успішно працює і на 100% виконує свою функцію. При цьому, за підрахунками компанії, економія коштів за вивіз і зберігання відпрацьованого палива з вітчизняних АЕС вже цього року повністю покрила витрати на будівництво сховища.
Як повідомляла Енергореформа, використання Україною власного ЦСВЯП та відмова від послуг Росії зі зберігання та переробки ВЯП економить приблизно $200 млн щорічно.
Наприкінці квітня 2022 року НАЕК "Енергоатом" отримав спеціальний дозвіл Держатомрегулювання на введення в експлуатацію ЦСВЯП. призначеного для тривалого зберігання ВЯП із Південноукраїнської, Хмельницької та Рівненської АЕС, яке до 2021 року вивозилося до Росії.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.