Очільник НАЕК "Енергоатом" Павло Ковтонюк та голова правління ŠKODA JS Карел Беднарж на URC 2026 у Гданську підписали меморандум про співробітництво в розвитку стратегічного партнерства у сфері атомної енергетики, передає Енергореформа.
"Документ передбачає розширення співпраці у ключових напрямах, зокрема щодо спорудження, експлуатації та технічного обслуговування енергоблоків українських АЕС", – повідомив "Енергоатом" в Телеграм 26 червня.
Окрім того, у межах меморандуму передбачається розширення науково-технічної співпраці у сфері мирного використання атомної енергії, реалізації проєктів з підвищення безпеки, реконструкції та модернізації атомних станцій, а також поводження з відпрацьованим ядерним паливом і радіоактивними відходами.
"Підписаний меморандум відкриває нові можливості для впровадження сучасних технологій, обміну досвідом та реалізації спільних проєктів, які сприятимуть підвищенню безпеки, надійності та ефективності роботи українських АЕС", – зазначив Ковтонюк.
За його словами, особливо цінним є те, що "Енергоатом" будує партнерство, орієнтоване не лише на сьогоднішні потреби галузі, а й на її довгостроковий розвиток та післявоєнне відновлення України.
Підписання документа стало ще одним кроком до зміцнення міжнародного партнерства "Енергоатома" та розвитку української атомної енергетики як невід'ємної складової європейського енергетичного простору, доповнили в компанії.
Раніше вона повідомила про низку зустрічей свого керівництва на URC 2026 із представниками міжнародних енергетичних компаній, фінансових установ та урядових структур. Зокрема, як зазначається на сайті, відбулися переговори з керівництвом компанії URENCO, де сторони обговорили подальший розвиток співпраці у сфері постачання ядерного палива та зміцнення енергетичної безпеки України.
Також зазначається про зустріч із представниками Європейського банку реконструкції та розвитку, присвячену реалізації спільних проєктів, перспективам залучення фінансування та підтримці стратегічних ініціатив "Енергоатома" в умовах відновлення та розвитку енергетичної інфраструктури України.
Як повідомляла Енергореформа з посиланням на Ковтонюка, "Енергоатом" більше не розглядає можливість добудови блоків №3-4 Хмельницької АЕС за допомогою реакторів радянського виробництва, які планувалося купити у Болгарії. Натомість вивчаються можливості добудови ХАЕС-3,4 із залученням одного з європейських виробників.
Джерело: https://t.me/energoatom_ua/27266
ПАТ "Укрнафта", що входить до Групи "Нафтогаз", на URC 2026 у Гданську підписала грантову угоду з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) на EUR44,6 млн для будівництва 62 МВт розподіленої генерації, передає Енергореформа.
З початку війни НАЕК "Енергоатом" спрямував понад 22 млрд грн на потреби Сил оборони України, з яких майже 16 млрд грн – на забезпечення підрозділів Національної гвардії України, що охороняють АЕС, передає Енергореформа.
Обсяг інвестицій в будівництво ДТЕК газотурбінної електростанції комбінованого циклу (CCGT) 650 МВт на Бурштинській ТЕС, відносно якого на URC 2026 у Гданську підписано меморандум GE Vernova, становитимуть EUR900 млн, передає Енергореформа.