НАЕК "Енергоатом" заперечує можливість сценарію з відключенням окупованої російськими військами Запорізької атомної станції (ЗАЕС), передає Енергореформа.
"На сьогодні існує лише один сценарій – це стабільна та надійна робота ЗАЕС в енергосистемі України. Її відключення неможливе ні з технічної, ні з безпекової, ні з економічної, ні з політичної точки зору", – заявила компанія в своєму телеграм-каналі 2 червня.
"ЗАЕС працювала, працює і стабільно працюватиме в енергосистемі України. У нас є всі підстави впевнено про це заявляти", – підкреслив "Енергоатом".
При цьому компанія наголосила, що працівники атомної станції роблять все можливе і неможливе для забезпечення надійної роботи станції.
"Працюючи під шаленим тиском окупантів, ризикуючи своїм життям та здоров‘ям, переймаючись про те, чим нагодувати та як врятувати родину в Енергодарі, вони щодня забезпечують безпечну експлуатацію атомних енергоблоків станції", – зазначила компанія.
Вона назвала працівників ЗАЕС справжніми українськими патріотами, готовими ризикувати власним життям заради забезпечення ядерної та радіаційної безпеки та недопущення ядерного тероризму.
Як повідомляла Енергореформа, 2 червня радник прем'єр-міністра України Юрій Бойко під час відвідування ЧАЕС зазначив, що Україна розглядає сценарій, за яким у разі найменшої загрози втрати контролю над окупованою військами РФ ЗАЕС її буде повністю відключено.
За інформацією МАГАТЕ на 31 травня, ЗАЕС працює двома блоками із шести, решта перебувають у ремонті або в резерві.
ЗАЕС окупована РФ із 4 березня, її також відвідують представники концерну "Ростатом".
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.