НАЕК "Енергоатом" залишилося відремонтувати до початку осіннє-зимового періоду чотири з дев'яти енергоблоків АЕС, які перебувають на підконтрольній Україні території, один з яких планується вивести з ремонту вже наприкінці серпня, передає Енергореформа.
Про це повідомив президент компанії Петро Котін.
"Всі енергоблоки пройшли стадію підготовки до ремонтів, пять енергоблоків відремонтовано і нещодавно пятий повернутий в енергосистему, так що зараз у нас чотири енергоблоки в ремонті, наприкінці місяця буде виводитися один з них, а інші три енергоблоки поступово протягом двох місяців будуть введені в роботу", – сказав Котін журналістам 7 серпня.
"Зараз немає блоків, які очікують ремонтів. Всі або відремонтовані, або ремонтуються", – резюмував він.
При цьому Котін зазначив, що "фінансово-економічна програма компанії, що стосується ремонтів блоків, повністю збалансована".
Він підтвердив слова міністра енергетики Германа Галущенка, який кількома днями раніше заявив, що у листопаді-лютому 2023-2024 рр. дев'ять енергоблоків Південноукраїнської, Рівненської та Хмельницької АЕС загальною потужністю 7 880 МВт будуть завантажені на 100%.
"Ми забезпечуємо всі необхідні ремонти, перевантаження блоків в період теплої погоди і до зими фактично вже відремонтуємо, і всіма енергблоками, які перебувають на контрольованій Україною території, будемо входити в зиму", – запевнив глава "Енергоатома".
Як повідомлялося, на підконтрольній Україні території перебувають три АЕС – Хмельницька, Рівненська і Південноукраїнська, які в цілому мають 9 енергоблоків загальною потужністю 7,8 ГВт. Запорізька АЕС потужністю 6 ГВт перебуває в окупації російських агресорів з 4 березня 2022 року і майже рік не виробляє е/е.
Міненерго 5 серпня повідомило, що НАЕК "Енергоатом" на 15 днів раніше запланованого терміну вивів з ремонту черговий атомний блок 1000 МВт однієї з АЕС. НЕК "Укренерго" у своєму оновленні в понеділок уточнило, що один із блоків було введено в роботу у п'ятницю, 4 серпня, а черговий блок АЕС пішов у ремонт у суботу, 5 серпня.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.