Енергоперемир’я з РФ малоймовірне, ситуація в енергетиці може покращитися з середини лютого з активізацією СЕС – Герус

28.01.2026 17:56
електроенергія , тепло

Розраховувати на енергетичне перемир’я з РФ не варто, важливіше готуватися до проходження найближчих трьох тижнів зими, які обіцяють бути дуже важкими через морози, передає Енергореформа.

Так вважає голова комітету Верховної Ради з питань енергетики та ЖКП Андрій Герус, зазначаючи, що орієнтовно з середини лютого ситуація покращиться завдяки активізації сонячних станцій.

"Я не маю інформації, що найближчим часом можливе якесь енергетичне перемир’я. Якщо воно буде, значить буде, це добре. Але нам треба готуватися до гіршого, виходячи з того, що є сьогодні. Треба розуміти, що наступні три тижні, які будуть не прості, нам потрібно пройти, пережити", – сказав Герус в ефірі національного телемарафону Єдині новини 28 січня.

За його словами, орієнтовно з 15-20 лютого ситуація буде ставати кращою, тому що буде довший світловий день і більше сонця, а в Україні дуже багато СЕС у різних регіонах, і вони будуть дуже серйозно допомагати енергосистемі.

"Погані новини: дійсно будуть морози, буде складно. Хороші новини: нам треба три тижні протриматися, а там уже буде легше", – резюмував голова енергокомітету Ради.

Він також звернув увагу, що російські агресори, які на його думку, "зараз не хочуть ані миру, ані перемиря, в тому числі енергетичного", навіть не чекають морозу в мінус 20 градусів, бо обстріли постійно тривають по різних регіонах.

Як повідомляла Енергореформа, на кінець 2021 року загальна потужність СЕС в Україні перевищувала 6 ГВт, крім того домогосподарства запустили майже 1 ГВт СЕС.
За інформацією Асоціації сонячної енергетики, у 2024 році в Україні побудовано приблизно 800-850 МВт сонячних електростанцій за рахунок бізнесу та домогосподарств.
Як зазначала АСЕУ, за результатами першого півріччя 2025 було побудовано мінімум 800 МВт, до кінця року очікувалося ще 700 МВт. 

Джерело: https://www.youtube.com/watch?v=WY8sDvZdWEA


Читайте також

Кабмін запускає довгострокові контракти на ринку е/е для бізнесу – Свириденко

Кабінет міністрів України прийняв рішення про запуск довгострокових контрактів на ринку електроенергії, завдяки чому український бізнес зможе заздалегідь фіксувати ціну на неї на квартал, півроку або рік, передає Енергореформа.

Удар РФ по енергооб’єкту ДТЕК на Дніпропетровщині залишив без світла майже 20 тис. родин

РФ вдарила по енергетичному об’єкту в Дніпропетровській області, внаслідок чого без світла залишилися споживачі в 139 населених пунктах, передає Енергореформа.

ЕС та Міненерго України на URC-2026 закликатимуть про EUR650 млн внесків до Фонду підтримки енергетики

Енергосектор України потребує міжнародної допомоги, у зв'язку з чим Фонд підтримки енергетики та Міністерство енергетики на URC-2026 у Гданську підніматимуть питання про надання EUR650 млн внесків для забезпечення енергтичної стікості, передає Енергореформа.

Авторизация



Создать аккаунт


Авторизация

Возникла ошибка авторизации!
Извините, возникла ошибка авторизации. Пожалуйста, попробуйте еще раз (в окне социальной сети вам необходимо подтвердить авторизацию), или попробуйте авторизоваться через другую социальную сеть.

Пожалуйста проверьте свою почту
и перейдите по ссылке,
чтобы завершить свою регистрацию
на сайте.

Комментарий отправлен на модерацию