НКРЕКП перевірить 13 операторів систем розподілу (ОСР, обленерго) через численні скарги споживачів на незадовільне надання послуг приєднання до електромереж, передає Енергореформа.
Таке рішення регулятор прийняв на засіданні 11 січня.
Перевірки будуть проведені на АТ "ДТЕК Дніпровські електромережі", ПАТ "ДТЕК Київські регіональні електромережі", АТ "Укрзалізниця", АТ "Одеські електромережі", АТ "Прикарпаттяобленерго", ПАТ "Рівнеобленерго", АТ "Сумиобленерго", ПАТ "Черкасиобленерго", АТ "Херсонобленерго", ПАТ "Запоріжжяобленерго", АТ "Полтаваобленерго", АТ "Чернігівобленерго" та АТ "Харківобленерго".
"Серед найбільш поширених проблем, з якими стикаються споживачі під час взаємовідносин зі згаданими компаніями – надавачами послуг, є порушення ними умов приєднання електроустановок замовників до мереж систем розподілу", – йдеться у повідомленні регулятора на його сайті.
Важлива деталь:
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.