Енергосистема України після останньої ракетної атаки російських військ 5 грудня увійшла до стабільного режиму функціонування досить швидко, передає Енергореформа.
Про це повідомив голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький.
"Цього разу особливо вдало спрацювало ППО, вдалося збити більше ракет, ніж раніше. І це стало тим фактором, що остання атака не мала таких руйнівних наслідків, як попередні", – сказав він під час брифінгу в Медіа-центрі "Укрінформу" 9 грудня.
При цьому Кудрицький зазначив, що у деяких регіонах, де енергооб'єкти пошкоджено, відновлювальні роботи продовжуються.
"Це магістральні підстанції, а також електростанції – як приватні, так і комунальні. Відновлення продовжується постійно", – зазначив глава "Укренерго"
Як повідомляла Енергореформа з посиланням на Кудрицького, понад 1 тис. ракет і снарядів було випущено по енергосистемі України за останні два місяці.
Під час останньої атаки 5 грудня українська ППО збила понад 60 ракет із приблизно 70, випущених росією. Проте були зафіксовані прильоти по магістральних та генеруючих об'єктах.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.