"Метою вчорашньої атаки були переважно об'єкти генерації, що спричинило системну аварію та масові знеструмлення споживачів в Україні та Молдові. Енергосистема України та Молдови об'єднана та працює синхронно з європейською континентальною мережею", – уточнили в компанії.За даними НЕК, в Україні ситуація залишається складною, але контрольованою.
"Всі електростанції в Україні поступово повертаються в роботу: спочатку гідро- та теплоелектростанції, пізніше – атомна генерація. Увечері 24 листопада диспетчерський центр "Укренерго" прогнозує зменшення дефіциту в системі", – пояснили у НЕК.Системний оператор уточнив, що дефіцит в енергосистемі все одно залишатиметься. Для того, щоб тримати її стабільну роботу за таких умов, "Укренерго" продовжує застосовувати графіки обмеження споживання.
"Ми закликаємо споживачів, яким вже повернули енергоживлення, не нехтувати заходами економії електроенергії. Ми працюємо. Світло повертаємо. Ми впораємося", – резюмували у НЕК.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.