"Для нас це очікуване рішення, оскільки з початку відновлення експорту до ЄС, з перших 100 МВт, ми отримували щоденні звіти технічних фахівців ENTSO-E, які підтверджують: експорт української електроенергії в синхронізованій з континентальною Європою енергомережі відбувається стабільно, негативного впливу на систему немає", – написав голова правління НЕК.За його словами, у ЄС усвідомлюють роль української електроенергії, яка допомагає замістити токсичний російський газ, а Україні експорт дозволяє заробляти кошти на підготовку до опалювального сезону.
"Дякуємо європейським партнерам за спільну роботу та спільне розуміння ролі української енергетики у зміцненні європейської енергетичної безпеки", – зазначив Кудрицький.Як уточнили в "Укренерго", аукціон із викупу міждержавного перетину для експорту відбудеться сьогодні на 30 липня – по 125 МВт у Румунію та Словаччину.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.