"Зізнаюся, я довго чекав можливості сказати ці слова публічно: процес синхронізації української та європейської енергосистем повністю завершено. Це сьогодні офіційно підтвердили системні оператори континентальної Європи на своєму засіданні у Брюсселі. ЕNTSO-E визнало, що "Укренерго" виконало ключові технічні заходи, необхідні для постійної синхронізації української та європейської енергосистем", – написав Кудрицький.Як він зазначив, сьогоднішнє рішення ENTSO-E – найкраща відповідь на запитання про радянській технічний бекграунд української енергосистеми, який начебто робить її несхожою на європейську. Воно також назавжди ставить крапку в питанні: чи відповідає енергосистема нашої країни європейським енергетичним стандартам, додав Кудрицький.
"Але сьогодні – точно не крапка, а скоріш, суттєве прискорення у подальший співпраці "Укренерго" з ЕNTSO-E. Попереду – розвиток спільної системи енергетичної безпеки та створення єдиного з Європою ринку електричної енергії", – резюмував він.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.