Європейські країни працюють над заповненням своїх газових сховищ та диверсифікацією постачань і не зацікавлені d продовженні контракту про транзит газу з Російською Федерацією, передає Енергореформа.
Таке зазначила європейський комісар з питань енергетики Кадрі Сімсон.
"ЄС не зацікавлений у продовженні контракту про транзит газу з росіянами. Ми готувалися до закінчення цього контракту протягом двох років, відколи почалися маніпуляції на газовому ринку, і у нас є альтернативні варіанти для гарантування безпеки постачання. Наразі наш основний фокус – забезпечення максимальної підтримки України та якнайшвидша відмова від російського газу", – сказала Сімсон, слова якої наведені у релізі Міністерства енергетики України за результатами двосторонньої зустрічі з його главою Германом Галущенко в межах Міністерської зустрічі Міжнародного енергетичного агентства у Парижі.
Зі свого боку Галущенко подякував Єврокомісії за останній грант для Фонду підтримки енергетики України у розмірі EUR58 млн, EUR46,4 млн з яких уже надійшли на рахунок. За його словами, значну частину внеску буде спрямовано на закупівлю газових турбін для АТ "Оператор газотранспортної системи України".
Він зазначив, що таким чином Єврокомісія вже надала грант у Фонд підтримки енергетики в EUR 63 млн, і є другим найбільшим його спонсором.
У релізі також зазначається, що сторони обговорили питання забезпечення ядерної та радіаційної безпеки з огляду на складну ситуацію на окупованій росіянами Запорізькій АЕС.
Як повідомляла Енергореформа, раніше міністр енергетики Герман Галущенко наголошував, що Україна не вестиме переговорів із Росією про продовження контракту на транзит газу після завершення його з 1 січня 2025 року.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.