Фонд державного майна, акціонер ПАТ "Центренерго" з 78,3% голосів, запропонував кандидатом в члени його наглядової ради-своїм представником заступника голови ФДМУ Наталію Панову замість ексміністра економіки Богдана Данилишина, передає Енергореформа.
Про це свідчить повідомлення ПАТ в системі розкриття інформації SMIDA.
Згідно з ним, Панова обіймає посаду заступника голови ФДМУ з травня 2024 року, до цього вона була, зокрема, заступником начальника Регіонального відділення Фонду по Львівській, Закарпатській та Волинській областях.
Позачергові збори акціонерів призначені на 24 квітня 2026 року.
Всі інші пропозиції по кандидатах в члени НР, які ФДМУ робив раніше, залишилися без змін.
Як повідомляла Енергореформа, ще одним кандидатом в члени НР-представника держави є ексміністр довкілля Руслан Стрілець. Серед посад Стрільця, крім роботи з 2020 до 2024 року в Міндовкіллі спочатку на посаді заступника його глави, а потім очільника міністерства, значиться також посада члена наглядової ради – представника держави ТОВ "Оператор ГТС України" (21 липня 2025 – 10 грудня 2025).
Крім того, ФДМУ вніс пропозиції щодо трьох незалежних членів наглядової ради. Він пропонує обрати заступника глави Міненерго у 2021-2024рр Фаріда Сафарова, який також вже четвертий рік є головою наглядової ради АТ "Укртатнафта" та з 2025 – радником голови ПрАТ "ВК "Укрнафтобуріння".
Також пропозиція Фонду – Єлизавета Пушко-Цибуляк, яка з 2020 по 2023 рік була керівником Департаменту фінансів, а з 2024 по 2025 рік – членом Рахункової палати України.
Ще одним кандидатом є Бенуа Плеска, який з 2025 року по теперішній час очолює наглядову раду ПрАТ "Українське дунайське пароплавство", а в 2018-2023рр був головою наглядової ради АТ "Укрпошта".
Джерело: https://smida.gov.ua/db/feed/showform/s_podiya/150723
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.