АТ "Фонд декарбонізації Україн", кошти якого спрямовуються на фінансування енергоефективних проєктів, уже акумулював 379 млн грн надходжень від сплати податку на СО2 і почав розглядати заявки на реалізацію таких проєктів, передає Енергореформа.
Про це повідомила голова правління Фонду Олеся Міщенко.
"Уже зараз у нас є 379 млн грн на фінансування проєктів. Ми вже розпочали роботу з заявками. Тому чим швидше буде поданий проєкт, тим більше ймовірність, що ми зможемо ці кошти використати максимально швидко, а заявник встигне в цей етап. Насупний етап фінансування буде здійснюватися в березні приблизно наступного року", – сказала Міщенко під час конференції Енерготех у Києві 19 вересня.
Вона зазначила, що за тенденцією наповнення Фонду, до кінця року він може акумулювати приблизно 1 млрд грн, вказавши, що невикористані кошти у поточному році ереносяться на майбутні періоди.
"На початку 2024 року Міністерство фінансів прогнозувало надходження з податку СО2 і наповнення Фонду у 800 млн грн, але тенденція та статисика показує, що буде 1 млрд грн. У 2025 році прогноз складає 1,75 млрд грн, в 2026-27 рр. – по 1,87 млрд грн", – уточнила Міщенко.
За її словами, ці кошти будуть ділитися 50/50 і направлятися на відшкодування частки кредитів на енергоефективні заходи у державних банках та надання пільгових кредитів безпосередньо Фондом.
Акціонерне товариство "Фонд декарбонізації України" створене у 2012 році. 100% акцій належать державі в особі Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження (Держенергоефективності) з 24.01.2024 року.
Джерело: https://www.youtube.com/watch?v=VTdEjfqboW8
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.