Фонд підтримки енергетики, створений у 2022 році, акумулював EUR1,2 млрд донорських внесків, показавши себе як ефективний інструмент допомоги, передає Енергореформа.
Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко.
"EUR1,2 млрд акумулювали, надходження йдуть постійно. Фонд показав себе як ефективний механізм. Далі працюємо з партнерами, щоб його наповнювати", – сказав Галущенко під час брифінгу у Міністерстві енергетики 9 квітня, передає кореспондент "Енергореформи".
За його словами, фонд передбачався для реагування на нагальні потреби енергетики через атаки РФ, але його треба сприймати як механізм розвитку енергосистеми в будь-якому форматі.
При цьому міністр зазначив, що дефіцит коштів у Фонді зберігається на рівні EUR400-500 млн.
"Але кошти знайдемо, бо партнери розуміють ситуацію", – підкреслив Галущенко.
Як повідомляла Енергореформа, Фонд підтримки енергетики, створений за ініціативи Галущенка та екс єврокомісара з енергетики Кадрі Сімсон, акумулює, зокрема, кошти іноземних урядів та приватних компаній, які йдуть на відновлення енергосистеми.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.