ДП "Гарантований покупець" закликало учасників його балансуючої групи терміново, до кінця дня четверга, надати йому необхідні документи для продовження зобов'язань купівлі-продажу електричної енергії, передає Енергореформа.
"Просимо в термін не пізніше 25 січня 2024 року (включно) проекти додаткової угоди до договору купівлі-продажу е/е за "зеленим" тарифом та договору про участь у балансуючій групі гарантованого покупця коректно заповнити, підписати їх кваліфікованим електронним підписом (КЕП), та НЕГАЙНО повернути на адресу ddr@gpee.com.ua, з подальшим ОБОВ’ЯЗКОВИМ надсиланням оригіналів у паперовому вигляді у 2-х примірниках, підписаних зі своєї сторони", – йдеться у повідомленні "ГарПока" на сайті.
Підприємство пояснило, що у разі невиконання учасником його балансуючої групи вказаних вище вимог, надані ним прогнозні дані відпуску е/е не враховуються гарантованим покупцем, адміністратором комерційного обліку не враховуються фактичні дані відпуску е/е електроустановками такого учасника, призупиняються зобов'язання купівлі-продажу е/е.
"ГарПок" зазначив, що саме підприємство та учасники його балансуючої групи у термін не пізніше дати набрання чинності 26 січня 2024 року відповідних положень закону про "зелену" трансформацію (закон від 30.06.2023 № 3220-IX), зобов'язані привести договір купівлі-продажу е/е за "зеленим" тарифом у відповідність із типовим договором її купівлі-продажу, затвердженим Національним енергорегулятором учора, 24 січня, та укласти новий договір про участь у балансуючій групі гарантованого покупця.
Уточнюється, зокрема, що у разі відсутності КЕП, оригінали додаткової угоди та договору про участь у балансуючій групі "ГарПока" мають бути отримані ним не пізніше 25 січня 2024 року (включно).
24 січня НКРЕКП на виконання червневого закону про "зелену" трансформацію прийняла зміни до своєї постанови від 26 квітня 2019 року № 641, якими затвердила нові порядок купівлі "ГарПоком" зеленої електроенергії та типовий договір її купівлі-продажу.
Згідно з інформацією на сайті "ГарПока", його балансуюча група налічує понад 920 учасників.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.