Енергосистема виробляє достатньо е/е для покриття споживання, але у вечірні години необхідно використовувати ресурс ощадливо через значно меншу кількість енергоблоків у зв'язку з активними ремонтними кампаніями на ТЕС та АЕС, передає Енергореформа.
Про це повідомила НЕК "Укренерго".
За її повідомленням в Телеграм-каналі, енергетична інфраструктура не зазнала нових пошкоджень через нічну повітряну атаку російських агресорів 29 травня.
Водночас, за інформацією Міністерства енергетики в його Телеграм-каналі, внаслідок обстрілів прифронтових районів у Донецькій області було знеструмлено 19 населених пунктів, у Запорізькій області – 27 населених пунктів.
Через попередні обстріли також залишається без світла частина споживачів у Сумській, Запорізькій, Харківській, Херсонській, Чернігівській областях.
За добу вдалося повернути світло для майже 29 тис. споживачів. Більшість із них – це абоненти у Донецькій та Запорізькій областях, уточнило Міненерго.
Згідно з даними сайту мережі операторів системи передачі континентальної Європи ENTSO-E, протягом понеділка імпорт е/е, який здійснюється зі Словаччини, складе 3,7 тис. МВт-год (з 06:00 до 22:00, на потужності 3-350 МВт), що на 20,5% більше за поставки у неділю.
Разом з тим, після шести днів перерви, у перші чотири години доби відбувся експорт е/е в Польшу – по 200 МВт щогодини.
При цьому системний оператор звертає увагу, що імпорт у вечірній пік назначний (за даними ENTSO-E, з 19:00 по 20:00 73 МВт, далі дві години всього по 3 МВт). Він вкотре закликає ощадливо використовувати електроенергію у вечірні години, особливо з 19:00 до 22:00.
За даними Міненерго, за добу обсяг газу в українських підземних сховищах зріс на 27,1 млн куб. м, запаси блакитного палива складають понад 9,4 млрд. куб. м.
Як повідомляла Енергореформа, 27 травня для покриття вечірнього піку споживання енергосистема України брала аварійну допомогу від енергосистеми Румунії.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.