Гідроелектростанції ПрАТ "Укргідроенерго" готові і безпосередньо братимуть участь у випробуваннях роботи енергосистем України та Молдови в складі єдиного блоку регулювання в ізольованому від синхронної зони країн СНД та Балтії режимі, запланованому на 24-26 лютого цього року, передає Енергореформа.
"Ми технічно готові до випробувань. Варто зазначити, що аналогічні випробування роботи енергосистеми України в ізольованому режимі проводитимуться також і в літній період. Початок роботи Об’єднаної енергосистеми України у синхронному режимі з ENTSO-E заплановано на перший квартал 2023 року", – зазначив головний інженер "Укргідроенерго" Вадим Рассовський, слова якого наводяться у релізі компанії 22 лютого.
"Укгідроенерго" уточнило, що на ГЕС компанії покладені завдання з первинного регулювання частоти в енергосистемі, імітації аварійних відключень обладнання, як з генераторного, так і з насосного режимів, автоматичного та ручного вторинного відновлення частоти, а також покриття базового графіка навантаження роботи енергосистеми. Окрім того, гідроелектростанції будуть задіяні в роботі на балансуючому ринку електричної енергії, додали в ПрАТ.
Там пояснили, що робота всіх видів генерації на час ізольованої роботи спланована у такий спосіб, щоб забезпечувати максимально ефективну роботу енергосистеми з необхідними обсягами резервів та раціональним використанням палива.
Ізольований режим роботи ОЕС України є одним з етапів інтеграції до ENTSO-E, підкреслили в "Укргідроенерго".
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.