Дострокове завершення ремонтів енергоблоків пояснюється вдосконаленням системи підготовки до них та проведення їх самих, а також надзусиллями персоналу атомних станцій, передає Енергореформа.
Так зазначив президент НАЕК "Енергоатом" Петро Котін.
"І персонал, і керівництво станцій працюють на межі. Ось по останньому блоку, який був підключений до енергосистеми, спочатку найкращий прогноз був на вихід з ремонту 20 серпня, але щодня велася робота, де прискорити процес. В результаті ще два тижні тому планувалося підключення 8 серпня, але вдалося ще на три доби скоротити", – сказав Котін журналістам під час відвідання однієї з АЕС.
Він додав, що до моменту виходу блоку в ремонт, він на 90% забезпечений всім необхідним, а інше доходить по ходу ремонту.
"Система налагоджена", – резюмував Котін.
Як повідомляла Енергореформа, Міненерго 5 серпня повідомило, що НАЕК "Енергоатом" на 15 днів раніше запланованого терміну вивів з ремонту черговий атомний блок 1000 МВт однієї з АЕС.
НЕК "Укренерго" у своєму оновленні в понеділок уточнило, що один із блоків було введено в роботу в п'ятницю, 4 серпня, а черговий блок АЕС пішов у ремонт у суботу, 5 серпня.
Перед цим "Енергоатом" уже неодроразово повідомляв про вихід енергоблоків з ремонту раніше запланованих строків.
Станом на початок серпня "Енергоатому" залишилося відремонтувати до початку осіннє-зимового періоду чотири з девяти енергоблоків АЕС, які перебувають на підконтрольній Україні території, один з яких планується вивести з ремонту вже наприкінці серпня.
Україна контролює три АЕС – Хмельницьку, Рівненську і Південноукраїнську, які в цілому мають 9 енергоблоків загальною потужністю 7,8 ГВт.
Запорізька АЕС потужністю 6 ГВт перебуває в окупації російських агресорів з 4 березня 2022 року і майже рік не виробляє е/е.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.