Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії Рафаель Гроссі назвав забезпечення окупованої росіянами Запорізької АЕС ліцензованим персоналом питанням номер один, яке він збирається піднімати під час свого візиту на станцію 7 лютого, передає Енергореформа.
"Питання номер один – це ліцензований персонал ЗАЕС... Питання наявності достатньої кількості українського персоналу ми вже давно піднімаємо. Порівнюючи з нормальною кількістю працівників, що має бути на станції, а це більше 10 тисяч, ми спостерігаємо її суттєве скорочення. Десь в половину. Недопуск персоналу на робочі місця додається до нашої стурбованості про ЗАЕС", – сказав він на брифінгу в Міністерстві енергетики в Києві 6 лютого, відповідаючи на питання журналістів про дії МАГАТЕ у відповідь на недопуск росіянами до роботи на станції працівників з проукраїнською позицією.
"Завтра під час мого візиту це буде одним з головних питань, які я буду ставити перед нинішнім керівництвом станції: як вони планують забезпечити ці посади, якими людьми, бо це технічний персонал, який виконував певні дуже важливі функції", – пояснив Гроссі
Глава Міненерго Герман Галущенко зі свого боку додав, що йдеться про приблизно 400 викококваліфікованих і ліцензованих працівників, яких окупанти не допускають до роботи.
"Ми дійсно це питання сьогодні обговорювали. Це 400 працівників, яких не можна просто зняти з робочих місць. Очевидно, що ті, ким росіяни будуть їх замінювати, не матимуть ліцензії, і це, безумовно, вплине на роботу, і відповідно на ядерну та радіаційну безпеку і взагалі на функціонування цього об'єкта", – зазначив Галущенко.
Гроссі вчетверте з часу окупації 4 березня 2022 року російськими військами Запорізької АЕС очолить місію на неї у середу, 7 лютого. Перед цим він зустрівся у Києві з главою Міненерго Германом Галущенком, керівниками Держатомрегулювання Олегом Коріковим та НАЕК "Енергоатом" Петром Котіним.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.