"Одразу після аварії було втрачено енергопостачання більш ніж для 500 тис. абонентів в Одеській області. Понад 200 тисяч вдалося відновити енергопостачання. В Одесі та в Одеському районі 280-290 тис. абонентів мають дуже обмежене електропостачання. Станом на вчора графік був такий: 2 години світло є, 12 годин немає", – сказав Кудрицький на брифінгу у Медіа-центрі в Одесі 5 лютого.Він зазначив, що зараз з усієї країни до Одеси звозять генератори для під'єднання критичної інфраструктури, яка була підключена до мереж 4 лютого.
"Ми її переводимо на генератори, щоб більше електрики дати населенню. У міру підключення графік пом'якшуватиме до схеми 2/10 і 2/8", – пояснив Кудрицький.Паралельно з цим "Укренерго" оперативно веде відновлення всіх енергооб'єктів, що постраждали в Одеській області від атак РФ, сфокусувавшись на одному з них, який дозволить покращити енергопостачання.
"За нашими прогнозами, до кінця робочого тижня ми повинні закінчити ці роботи, і ситуація має суттєво покращитись. Також буде ефект від переведення критичної інфраструктури на генератори", – резюмував голова системного оператора.При цьому він зазначив, що енергетики працюють 24/7, а на вказаному об'єкті працює одразу 5 бригад – максимально можлива кількість, яку там можна розмістити.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.