Велика щільність мінувань російськими військами території Херсонської області є найбільшим викликом для відновлення електропостачання після деокупації, передає Енергореформа.
Так вважає глава НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький.
"Найбільший виклик – це рівень замінованості території. Є такі ділянки, де 1 кв. м треба розміновувати годину, а наші лінії – це десятки км. Працює велика кількість бригад як саперів, так і енергетиків, якій йдуть за ними слід у слід. І робота не переривається взагалі, щоб там, де вже можна лаголити, ми почали ремонти", – сказав він під час брифінгу в Медіа-центрі Києва 22 листопада.
При цьому Кудрицький зазначив, що "Укренерго" готове забезпечити стільки ремонтних бригад, стільки зможуть допустити сапери для роботи.
Разом з тим він пояснив, що компанія насамперед сфокусувалася на відновленні тієї лінію електропередач, яку, можна відновити найшвидше і яка забезпечить подачу електроенергії в область.
Щодо ситуації на деокупованій частині Харківської області, то Кудрицький пояснив, що там вдалося відновити елекропостачання по розподільчих мережах.
"Це не стовідсотково надійна схема, але на деокупованій території розміщена одна магістральна ПС, яка має звязки, що проходять через заміновану територію, і треба час на розмінування. Але там ситуація краща вже, ніж на Херсонщині", – зазначив глава системного оператора.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.