Голова та члени Національної комісії, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), направлять премію за II квартал 2023 року на потреби Збройних Сил України, передає Енергореформа.
Відповідне рішення прийняте на засіданні регулятора 10 жовтня.
Як пояснив на засіданні керівник апарату НКРЕКП Олег Кострикін, до регулятора звернувся командир однієї з військових частин з проханням про підтримку.
У результаті, як озвучив Кострикін, керівнику та членам комісії було запропоновано прийняти рішення про встановлення їм премії за II квартал 2023 в максимально можливому розмірі 50% посадового окладу і спрямування її в повному обсязі за вирахуванням податків та зборів на потреби ЗСУ.
Відповідно до рішення НКРЕКП, свої премії перерахують як голова НКРЕКП Костянтин Ущаповський, так і всі її члени: Ольга Бабій, Руслан Кайдаш, Дмитро Коваленко, Олександр Формагей та Валерій Тарасюк, хоч він утримався при голосуванні за нього.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.