Графіки аварійних відключень електроенергії (ГАВ), введені зранку 13 жовтня в семи областях, після 12.00 скасовані у Дніпропетровській, Запорізькій, Кіровоградській та Харківській областях, передає Енергореформа.
Про це повідомили енергохолдинг ДТЕК та місцеві обленерго.
"У м.Харків та Харківській області скасовані графіки аварійних відключень. Разом з тим енергетики нагадують про необхідність ощадливого споживання електричної енергії", – йдеться у повідомленні оператора системи розподілу "Харківобленерго".
Згідно з інформацією на сайті "Кіровоградобленерго", дію ГАВ скасовано за розпорядженням "Укренерго" о 12.26.
"Дніпропетровщина: екстрені відключення світла скасовано", – йдеться в повідомленні "ДТЕК" у Телеграм.
Як повідомляла Енергореформа, приблизно о 9:00 13 жовтня через зумовлену попередніми російськими обстрілами складну ситуацію в ОЕС України були вимушено застосовані аварійні відключення електроенергії у Харківській, Сумській, Полтавській, Донецькій, Дніпропетровській, Запорізькій (для промислових споживачів) та Кіровоградській (частково) областях.
Також у Чернігівській області місцевим обленерго застосовано погодинні відключення.
Джерело: https://www.oblenergo.kharkov.ua/uk
https://t.me/dtek_ua/2678
https://kiroe.com.ua/
https://www.facebook.com/zaporizhzhyaoblenergo/posts/
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.