Відновлення аукціонів з продажу доступу до міждержавних перетинів для імпорту-експорту електроенергії стане можливим після певного часу роботи об’єднання української та молдовської енергосистем з європейською, передає Енергореформа.
Про це повідомив голова правлінні НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький.
"Безумовно, коли ми відновимо нормальне функціонування енергосистеми, попрацюємо, принаймні, деякий час з європейцями в синхронному режимі, протестуємо разом з ними надійність утвореного вчора енергооб’єднання, ми почнемо комерційні обміни з європейською енергосистемою, і вони вже будуть передбачати проведення звичних всім нам аукціонів на доступ до міждержавних перетинів", – сказав Кудрицький на брифінгу в Києві 17 березня.
Він пояснив, що наразі фізичне об’єднання енергосистем України, Молдови та Європи перебуває в певному тестовому режимі.
"Ми пройшли вчорашній вечір, сьогоднішній ранок, збираємо інформацію, технічні параметри, і будемо через деякий час говорити з європейцями про імпортно-експортні операції", – зауважив глава "Укренерго".
Водночас міністр енергетики Герман Галущенко висловив сподівання, що питання комерційного експорту-імпорту, яке є наступним етапом синхронізації з ENTSO-E, розглядатиметься найближчим часом.
"Насправді в цьому зацікавлені як Україна, так і європейські компанії. Ми бачимо запити від них купувати електроенергію в Україні", – зазначив міністр.
Як повідомляла Енергореформа, 16 березня 2022 року ENTSO-E прийняло рішення про синхронізацію континентально-європейської енергосистеми з енергосистемами України та Молдови.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.