Кабінет міністр України затвердив положення про особливості імпорту електроенергії в умовах воєнного стану, яке на випадок застосування відключень е/е передбачає її гарантовані поставки промисловим споживачам, що імпортують ресурс, передає Енергореформа.
Про це повідомив представник уряду в парламенті Тарас Мельничук.
"Передбачено не застосовувати заходи обмеження відбору е/е до споживачів, яким постачається імпортована е/е, у разі, якщо її споживання не буде перевищувати визначені обсяги", – написав він у своєму телеграм-каналі 27 жовтня.
При цьому він не уточнив, про які саме обсяги е/е йдеться.
Разом з тим Мельничук зазначив, що на компанії, які імпортують ресурс, не будуть поширюватися графіки обмеження споживання, погодинного відключення, обмеження споживання електричної потужності, аварійного відключення е/е.
Як вказується у повідомленні, за рахунок залучення імпорту електроенергії з країн ЄС створюються передумови для зменшення недостатності генеруючих потужностей для забезпечення операційної безпеки ОЕС України у випадку можливих масованих обстрілів російськими агресорами обʼєктів критичної енергетичної інфраструктури.
Як повідомляв 12 жовтня міністр енергетики Герман Галущенко, міністерство відправило до Кабміну проект постанови, згідно з яким пропонується при дефіциті е/е зберегти її гарантовані поставки промисловим споживачам, що імпортують ресурс, але при цьому зменшити його частку зі 100%, як було минулого року, до 50%.
"Якщо підприємство купує 50% імпортної е/е, тоді ми гарантуємо йому роботу без відключень", – додав міністр.
Кабмін 3 січня поточного року затвердив положення про особливості імпорту електроенергії під час проходження осінньо-зимового періоду 2022/2023 років в умовах воєнного стану в Україні, яким було передбачено незастосування заходів обмеження електропостачання при відключеннях до споживачів, яким постачається імпортований ресурс.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.