Кабінет міністрів України звільнив з посади голови Державного агентства України з енергоефективності та енергозбереження Валерія Безуса, призначивши замість нього Ганну Замазєєву, передає Енергореформа.
Про це повідомив у своєму телеграм-каналі представник уряду у парламенті Тарас Мельничук.
Що стосується нового керівника Держенергорефективності, то, ймовірно, ним стала голова Миколаївської облради, яка обіймає цю посаду з 2020 року, а до цього працювала у банківському секторі.
Як повідомляла Енергореформа, Кабмін призначив Безуса головою Держенергоефективності у сепрні 2021 року.
Безус наприкінці січня 2020 року переміг у конкурсі на посаду голови агентства. Водночас у лютому 2020 року уряд підтримав пропозицію глави Мінекоенерго (тоді – Олексій Оржель) і відхилив проект розпорядження про призначення Безуса головою Держенергоефективності. Відтоді питання залишалося невирішеним.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.