"Харківські енергетики почали підключати до електромереж мешканців села Кам'янка, де світла не було більше двох років. Кам'янка розташована неподалік Ізюму. Село було окуповане півроку – з кінця березня 2022 року до контрнаступу українських збройних сил у вересні", – повідомили у прес-службі компанії.На цей час у Кам'янці замінено 20 км високовольтних ліній, встановлено понад 100 опор ліній електропередач.
"У самому Харкові після вогневого ураження було підключено 229,150 тис. споживачів, не рахуючи пошкоджень після повторних обстрілів. По області відновлено електропостачання довго знеструмлених 221,3 тис. точок обліку в 403 населених пунктах", – повідомив Кравцов.Згідно з сервісом Опендатабот, 65,0010% акцій АТ "Харківобленерго" належить державному АТ "Українські розподільчі мережі". Найбільшими власниками з недержавними частками також є "Смарт Холдинг (Сайпрус) ЛТД" Вадима Новинського – 24,7934% та ТОВ "Стандарт" – 5,0016%.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.