Оператор системи розподілу електроенергії АТ "Херсонобленерго" частково втратило контроль над електромережами області після захоплення його окремих об’єктів російськими окупаційними військами за підтримки колаборантів, передає Енергореформа.
"Починаючи з 27 червня 2022 року "Херсонобленерго" частково втратило контроль над обслуговуванням електричних мереж Херсонської області. Окупаційними органами чиниться тиск на працівників підприємства, примушують писати заяви на співпрацю та інше", – йдеться у заяві підприємства на його сайті.
Як пояснили у компанії, 27 червня цього року представниками так званої "Херсонської військово-цивільної адміністрації" за підтримки представників ФСБ РФ та участі начальника служби повітряних та кабельних електричних мереж самого товариства були захоплені його окремі об’єкти, які забезпечували постачання та розподіл електричної енергії споживачам Херсонської області.
При цьому у компанії зазначили, що під час захоплення підприємства окупантами було представлено так званого нового керівника підприємства Ю. Жахановича, який не має жодного відношення до виконавчих органів АТ "Херсонобленерго".
"Єдиним законним керівником товариства є голова правління Ігор Сафронов", – підкреслили у "Херсонобленерго".
Там повідомили, що його керівництво звернулось до правоохоронних органів з заявою щодо надання правової оцінки та притягнення до кримінальної відповідальності осіб, які брали участь у спробі захоплення товариства.
Водночас у компанії наголосили, що на сьогоднішній день постачання електричної енергії на територію Херсонської області здійснюється з підконтрольної території України, винятково українськими постачальниками.
"Оплата за поставлену продукцію проводиться тільки в національній валюті України гривні.Всі інші можливі розрахунки – це шахрайство", – акцентували в "Херсонобленерго".
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.