Кандидат на посаду першого віцепрем'єра-міністра енергетики Денис Шмигаль вважає, що Київ був дуже погано підготовлений до викликів проходження опалювального сезону в умовах війни, передає Енергореформа.
"Харків готувався, є мобільні котельні, є генерація. Київ був набагато гірше підготовлений, я б сказав, непідготовлений зовсім, тому зараз доведеться вживати антикризових заходів. Це у фокусі президента України і прем'єра зараз", – сказав Шмигаль під час виступу у Верховній Раді напередодні голосування за призначення.
"Міненерго може забезпечити справедливий розподіл енергоресурсів, впливати на захист енергетики і на розвиток генерації. Тому робота з місцевими владами, з профільним міністерством розвитку громад – це інший напрям, за який Міненерго може відповідати", – також вказав Шмигаль.
Джерело: https://www.rada.gov.ua/video/rada-tv/64430.html
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.