Екс-директор ТОВ "Оператор газотранспортної системи України" заочно повідомлений про підозру в несплаті до бюджету 18 млрд грн і виїзді за кордон за підробленими документами, передає Енергореформа.
Про це повідомляє Київська міська прокуратура.
"За процесуального керівництва Київської міської прокуратури заочно повідомлено про підозру колишньому гендиректору ТОВ "ОГТСУ" у службовій недбалості під час розподілу прибутків підприємства та внесенні недостовірних відомостей у документи про відрядження та (ч. 2 ст. 367, ч. 1 ст. 366 КК України)", – йдеться в повідомленні прокуратури Києва в Телеграм-каналі 21 лютого.
Досудовим розслідуванням встановлено, що, перебуваючи на посаді генерального директора "ОГТСУ", всупереч умов трудового контракту, він не прийняв рішення про розподіл чистого прибутку та виплату дивідендів за результатами діяльності товариства за 2021 рік.
"Внаслідок цього до державного бюджету України не перерахували понад 18 млрд грн", – наголошують у прокуратурі.
Крім того, у вересні 2022 року фігурант організував собі відрядження у Відень ніби то на запрошення представників оператора газотранспортної системи Австрії.
"Насправді запрошення не було, а завдяки відрядженню чоловік виїхав за кордон, звідки не повернувся. Підозрюваний знав, що його повноваження як керівника товариства закінчуються, відповідно він втратить бронювання та надалі не зможе під приводом службових поїздок виїжджати за кордон", – зазначається в повідомленні.
На світлині, якою прокуратура ілюструвала матеріал про оголошення підозри екс-главі ОГТСУ, попри спроби приховати обличчя, видно, що це зображений Сергій Макогон, повноваження якого наглядова рада АТ "Магістральні газопроводи України" припинила чотирма голосами проти одного рішенням від 16 вересня 2022 року, коли він перебував у відрядженні. 
Фото з ТГ-каналу Київської міської прокуратури
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.