"Ця аварія не пов'язана з ворожими атаками. Тому просимо не сіяти паніку. Енергетики "Вінницяобленерго", "ДТЕК Ладижинська ТЕС" та Південно-Західного РДЦ докладають максимум зусиль, щоб електропостачання в найкоротші терміни було відновлено", – йдеться у повідомленні.Як пояснила група "ДТЕК" у Facebook, на Ладижинській ТЕС під час виконання команди диспетчера з перемикання ліній виникла позаштатна ситуація, в результаті спрацював автоматичний захист. Це спричинило тимчасове від'єднання видачі потужності на лінії електропередачі.
"Енергетики невідкладно розпочали усунення причин відключення, вони докладають усіх зусиль для якнайшвидшого відновлення електропостачання в регіоні. Зараз уже йде поступове підключення споживачів до електроенергії", – наголосили в ДТЕК.Там зазначили, що енергетики синхронізують свої дії з НЕК "Укренерго" та місцевою владою.
"Зараз станція продовжує працювати та підтримувати енергосистему своїми балансуючими потужностями", – вказала компанія.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.