Україна збільшила кількість працюючих енергоблоків атомних станцій з дев'яти до десяти, передає Енергореформа.
Про це повідомило Міжнародне агентство з ядерної енергії.
Згідно з його повідомленням на сайті 22 липня, до мережі підключений ще один блок Рівненської АЕС.
Таким чином, працюють три енергоблоки окупованої російськими військами Запорізькій атомній станції, три – Рівненської та по два Південноукраїнської та Хмельницької АЕС.
Разом з тим генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі заявив, що останні повідомлення "про події на Запорізькій АЕС або поблизу неї" свідчать про дедалі тривожнішу ситуацію, та закликав до максимальної стриманості, щоб уникнути будь-якої аварії, яка може загрожувати здоров’ю населення в Україні та інших місцях.
"Ці повідомлення дуже тривожні та ще більше підкреслюють важливість візиту МАГАТЕ до Запорізької АЕС. Я продовжую мої рішучі зусилля, щоб якнайшвидше узгодити та очолити місію ядерної, фізичної безпеки та гарантій. Це терміново", – наголосив Гроссі, слова якого наводяться у повідомленні.
Гроссі підкреслив, що надзвичайно стурбований дуже реальною небезпекою ядерної аварії "з потенційно серйозними наслідками".
В МАГАТЕ зазначили, що останніми тижнями з’явилася низка повідомлень – як у ЗМІ, так і у формі офіційних повідомлень, отриманих агентством – які свідчать про те, що й без того складні та напружені умови, з якими стикається український персонал на АЕС, ще більше погіршилися.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.