Конкурс з відбору останнього, сьомого, члена наглядової ради НЕК "Укренерго" може бути оголошений найближчими тижнями, передає Енергореформа.
Про це повідомив заступник міністра економіки Олексій Соболев в інтерв`ю агентству "Інтерфакс-Україна".
"Готуємо з Міненерго, "Укренерго" і з компанією-рекрутом документи на оголошення конкурсу. Я сподіваюся, завершимо найближчими тижнями, тобто вже наприкінці лютого. Далі проєкт піде на номінаційний комітет, може, він внесе якісь правки, і оголосимо конкурс. Ми докладаємо всіх зусиль, щоб це трапилося якомога швидше", – сказав Соболев.
Він додав, що Мінекономіки, яке відповідає за формування наглядових рад у державних компаніях, робить усе, щоб це відбувалося швидко і прозоро.
"Ми зацікавлені, щоб всіх членів наглядових рад знайшли якнайшвидше, але при цьому щоб процес їхнього формування був прозорий, а всі, хто хотів податися на конкурс, могли це зробити. Щоб не було нарікань на прозорість", – зазначив Соболев.
Як повідомляла Енергореформа, Кабінет міністрів прийняв рішення про конкурсний відбір члена наглядової ради "Укренерго" 13 листопада 2023 року після відставки Деяна Остоїча в квітні 2022 року.
У вересні 2023 року в ЗМІ був оприлюднений текст листа США органам влади України з переліком реформ, які Київ має провести, щоб продовжити отримувати військову підтримку.
У листі, зокрема, йшлося про необхідність в найближчі три місяці доукомплектувати наглядові ради "Укренерго" та "Нафтогазу", що й було зроблено в НАК, коли його сьомим членом 30 грудня 2023 року було призначено першого заступника держсекретаря Кабміну Костянтина Мар’євича.
Повністю інтерв’ю заступника міністра економіки Олексія Соболєва читайте незабаром на сайті агентства www.interfax.com.ua
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.