Рішення Європейської ради, яке зобов’язує країни ЄС заповнити газові сховища на 80% до 1 листопада, дозволяє європейським країнам зберігати стратегічні запаси газу в Україні, передає Енергореформа.
Про це заявив міністр енергетики України Герман Галущенко.
"Вітаю це рішення, адже воно демонструє, що Європа реально оцінює загрози та ризики наступної зими в умовах енергетичної агресії з боку росії, спрямованої не лише проти України, а й проти всього європейського континенту", – написав міністр на своїй сторінці в Facebook 27 червня увечері.
При цьому він наголосив, що відповідно до нього, країни-члени Європейської ради можуть укладати контракти на зберігання газу з договірними сторонами Енергетичного співтовариства, оскільки далеко не всі з них мають власні ПСГ, щоб надійно забезпечити населення та промисловість енергоресурсом.
"Україна як головуючий в 2022 році учасник Енергоспівтовариства готова підставити своє плече та стати надійним партнером Європи у забезпеченні сталого газопостачання цього опалювального сезону. Наші ПСГ – найбільші в Європі і ми їх пропонуємо для зберігання запасів газу європейських країн", – запевнив Галущенко.
Разом з тим він зазначив, що умови зберігання в Україні – чи не найоптимальніші в Європі.
24 червня Європарламент затвердив новий регламент, яким встановив, що обов'язковий мінімальний рівень газу в сховищах має бути забезпечений на рівні 80% до 1 листопада 2022 року. Крім того, держави-члени ЄС та оператори мають прагнути до 85%, у наступні роки метою стане 90%.
27 червня цей регламент затвердила Європейська Рада.
Раніше міністр енергетики заявляв, що Україна готова надавати іноземним замовникам 50% (15 млрд куб. м) потужностей своїх підземних сховищ газу (ПСГ) для створення запасів на найближчу зиму,
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.